Adana Yalıtım Firması

adanaizolasyon.info.tr
Adana İzolasyon firması/Adana karbon fiber/Adana bina güçlendirme

Adana Yalıtım Firması

İzolasyon, ya da daha yaygın bilinen Türkçe adı ile yalıtım, ısı enerjisinin akışını engelleyen bir malzemedir. Yalıtım, kışın evin içindeki ısının kaçmasını ve yazın evin dışındaki ısının girmesini önlemek için kullanılır.

Adanada Dam Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Çatı yalıtım döşemesinde, mineral yün esaslı çatı şilteleri hafif olduklarından kolaylıkla çatıya çıkarılır ve kesilerek uygulanabilir. Çatı şilteleri yırtılmaz ve her çatıya adapte edilebildiğinden firesiz olarak uygulanır. Mineral yün esaslı şilteler, kullanılmayan çatı aralarının ısı yalıtımında döşemeye serilerek uygulanır. Şiltenin üzeri herhangi bir şekilde örtülmemelidir. Isı yalıtım malzemesinin toz, kir vb. dış etkilerden korunmasının istenildiği durumlarda, mineral yün esaslı ısı yalıtım malzemesinin üstü cam tülü gibi buhar geçirgen bir ürünle örtülebilir. Mineral yün esaslı şilteler yük taşımayan özellikte düşük yoğunluk bir malzeme olduğundan bu malzemelerin üzerine yük gelmemeli ve üzerinde yürünmemelidir.
Çatı arasında yürünmesi gerektiğinde, ahşap kadronlar üzerine yürüme yolu inşa edilmelidir. Yalıtım malzemesi eğer yüke maruz kalacak ise şilte tipi ürünler yerine levha formunda sert ısı yalıtım malzemeleri kullanılabilir. Uygulama yapılacak çatı döşemesinin üstü, toz, kir harç artıklarından temizlenerek veya döşeme betonu üzerine mala perdahlı ince şap uygulaması yapılarak, düzgün bir zemin temin edilir.

Adanada Çatılarda Su Yalıtımı

Su yalıtımı Terasın su geçirmezliği, su girmesinden kaynaklanacak problemleri önlemek için gerekli olan işlemdir. Çatı Teknolojisinde nitelikli uzmanların kullanılması giderek daha da önem kazanmaktadır. Ankara, İstanbul Polyurea  Su Yalıtım Teknolojisinde uzmanlaşmış illerin başında gelir. Elastomerik bir kaplama  oluşturan Polyurea Su Geçirmez  sistemi, çatılar,teraslar, kamu binaları  ve endüstriyel alanlarda sık kullanılan bir sistem haline gelmiştir. Spreyx  çağdaş bir su yalıtım malzemesi olan Polyurea Suya Koruma Kaplama sistemini uygulayan  ve ekonomik yüksek performansı esneklik ile dengeleyen çözümler sunar. Kusursuz monolitik su yalıtımı, hızlı kurulum ve kullanım ile kompleks çatı teras tasarımını, geometrik detaylar ve çıkıntılarda  kolayca su yalıtımı uygulanabilir hale getirir.
 
Kaliteden ödün vermeden hizmete hızlıca geri dönmek için kolayca uygulanabilir. 
 
Kilit noktaları:
  •     Sprey uygulaması sayesinde dikişsiz yekpare bir şekilde uygulanarak %100 su yalıtımı ve mevcut yüzeyde kotuma sağlar.
  •     Hızlı kurulum.
  •     Kompleks çatı tasarımlarını barındırır.
  •     Şehir merkezlerinde çevre estetiğini ve kentsel hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir.
  •     Sızıntıya karşı dikişsiz membran koruması.
  •     Dayanıklı aşınma tabakası hasara karşı korur.
  •     Hazırlanan çeşitli yüzeylere 2.5mm / 100mil çatlak dolgu kabiliyeti sağlar.